Glosy - GLOSA: To nám došla fantazie?


matej.zelinka@gmail.com
+420 602 422 821

facebooktwitterinstagramlinkedin

GLOSA: To nám došla fantazie?Dnešní glosu věnuji společenským plesům ve Skutči. Doufám, že to nikdo nebude brát jako cílený útok. Jde pouze o můj názor a zamyšlení se nad daným tématem.

Aktuálně je březen roku 2018 a před nedávnem skončila plesová sezóna. Od listopadu do března, kdy je zvykem ve Skutči pořádat plesy, se uskutečnilo celkem 10 takových akcí. Na 4 z nich se představila kapela Quattro. Opakuji, že tím na nikoho necílím, ale to v našich končinách nejsou jiné kapely?

Zastavím se chvíli u zmíněné kapely. Je to parta, převážně mladých lidí, které baví hudba. Dělají to, dle mého laického pohledu, správně, ale nemohu se s nimi smířit, jako s plesovou kapelou. Vždyť na ples si jdu přece zatančit tance, které jsem se učil v tanečních.

A co se tanečních týče. S mou novou nabytou zkušeností, coby tanečního mistra, je na mladých lidech vidět, že i oni mají chuť si cha-chu, jive, waltz nebo tango zatančit. A jen X tanečních lekcí k tomu nestačí. Proto právě chodí na plesy, kde k tomu mají prostor.

Místo toho se ale dočkají pouze Kabátů, Michala Davida a jim podobných. Neříkám, ať to kapela hraje, ale až v pokročilejších hodinách. Ne, že přijdu na ples a hodinu po začátku mi do hlavy někdo rve Šrouby a matice.

Chápu, že návštěvníci i pořadatelé se chtějí bavit. Ale nejde se s kapelou domluvit alespoň na tom, aby střídala sérii vypalovaček a taneční sérii? Pokud k tomu ta kapela nepřistoupí, tak proč ji brát příští rok zase? To nám pořadatelům došla fantazie, že bereme pořád ty stejné kapely a z plesů děláme zábavy nebo není jiná možnost?

I já si sypu na hlavu popel, protože na mnou pořádaných plesech hrála stejná kapela. Ale zase mohu s klidným svědomím říci, že hrála opravdu taneční písničky a splnila tak mé plesové očekávání.

Možná je to mou náročností požadavků na kapelu nebo se prostě neumím na plesech bavit. Navíc, když to vidím i z pohledu člověka, co učí tancovat, tak opravdu není kde jinde si na tu polku nebo jive poskočit. Také se čím dál častěji setkávám s názory: "Nepůjdu na ples tancovat Kabáty"...

A když už ti lidé jdou, tak je hned u vchodu pořadatelé zastaví a nepustí dál, protože nemají plesové oblečení. A proč jako? To mám na Sílu starejch vín skákat v kvádru? A víte kolik stojí čištění obleku, zacákaného od křepčícího souseda?

Možná právě to jsou ty důvody proč lidé na plesy přestávají chodit a nebo na ně chodí v neformálním oblečení. K čemu pak ty děti v tanečních učíme co tančit a jak se oblékat?

Diskuse pro článek GLOSA: To nám došla fantazie?:

1. Vendy
15.03.2018 [21:22]

Ahoj, dovoluji si reagovat na tvůj článek. Já, jakožto absolvent několika tanečních si dovoluji oponovat, jelikož když si chci zatančit polku tak na každém plese ti i kapela Quattro zahraje nějakou tu klasiku a myslím, že jako jedna z mála v okolí, má kapela velice dobrou úroveň a dá se celý večer poslouchat. Jako spousta mladých, si na plese trsnu ráda i na moderní hudbu třeba i ten standardní tanec. A spoustu lidí když si přečte že na plese hraje Quattro tak si řekne "No paráda, to je supr! Tak tam jdu!"
Fantazie určitě nedošla, jen si zařizujeme to, co je dostupné, lidé to znají a slyší na to.
Za mě Quattro pecka!
Učíme je tančit, jak se oblékat a hlavně jak se chovat. Tedy alespoň za mě to tak bylo, což to poslední mi přišlo asi to nejdůležitější, bohužel v dnešní době opomíjeno a to se pak nemůžeme divit že nám někdo poprská oděv.
Tím jsem asi vyjádřila vše co jsem měla na srdci.
AhojEmoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


smt skuteč
hudební skuteč
chrudimka
altus
czech hardcore jumpers